Teknologiskolen

Teknologiskolens Frivillige

På denne side finder du en oversigt over de personer, der hjælper til på teknologiskolen – enten med at undevise, vejlede, søge midler eller alle de andre opgaver der skal løses for at få tingene til at hænge sammen. Vi sætter stor pris på dem.

Har du styr på teknologien og kunne du tænke dig at blive frivillig i Teknologiskolen, så send en mail til jacob@teknologiskolen.dk.

Undervisning

Mandag 17.00 – 19.00

Robotspirerne

 

bjarke

Ansvarlig: Bjarke Maigaard, bjarke@teknologiskolen.dk

Hjælpere: Hanna Weigelin og Rasmus Elving

 

Robotaspiranterne

IMG_4323

Ansvarlig: Jacob Nielsen, jacob@teknologiskolen.dk

Hjælpere: Christian Valdemar Hansen, Thomas Andersen

Tirsdag 16.30 – 18.00

Robotrødderne

profil-billede

Ansvarlig: Eva Larsen, eva@teknologiskolen.dk

Hjælpere: Anne Katrine Egsvang og Emil

Onsdag 17.00 – 19.00

Robotspirerne

Thea Kingo

Ansvarlig: Thea Kingo, thea@teknologiskolen.dk

Hjælpere: Andrea Valente, Nicholai Bjerke Jensen

 

Robotaspiranterne

me(14-01-2014)

Ansvarlig: Jørgen Christian Larsen, jclarsen@teknologiskolen.dk

Hjælpere: Anne Mette Vraa

 

Appsters

Niels

FullSizeRender

Ansvarlig: Niels Hansen, niels@teknologiskolen.dk og Mette Toft Madsen, mette@teknologiskolen.dk

Hjælpere: Christian Arentsen og Rikke Vestesen Christiansen

Torsdag 17.00 – 19.00

First Lego League

me(14-01-2014)

Ansvarlig: Jørgen Christian Larsen, jclarsen@teknologiskolen.dk

Hjælpere: Anne Mette Vraa