Teknologiskolen

Teknologiskolens Frivillige

På denne side finder du en oversigt over de personer, der hjælper til på teknologiskolen – enten med at undevise, vejlede, søge midler eller alle de andre opgaver der skal løses for at få tingene til at hænge sammen. Vi sætter stor pris på dem.

Har du styr på teknologien og kunne du tænke dig at blive frivillig i Teknologiskolen, så send en mail til jacob@teknologiskolen.dk.

Undervisning

Mandag 17.00 – 19.00

Robotspirerne

bjarke

Ansvarlig: Bjarke Maigaard, bjarke@teknologiskolen.dk

Hjælpere: Ditte Richter Hansen og Rasmus Elving

 

Robotaspiranterne

IMG_4323

Ansvarlig: Jacob Nielsen, jacob@teknologiskolen.dk

Hjælpere: Ellen Saaby Lorenzen, Theo Stidsen

Tirsdag 16.30 – 18.00

Robotrødderne

profil-billede

Ansvarlig: Eva Larsen, eva@teknologiskolen.dk

Hjælpere: Linda Ahrenkiel og Emil Læbo Jansen

Onsdag 17.00 – 19.00

Robotaspiranterne

me(14-01-2014)

Ansvarlig: Jørgen Christian Larsen, jclarsen@teknologiskolen.dk

Hjælpere: Anne Mette Vraa

 

First Lego League

  

Ansvarlig: Esben Gammelgaard og Daniel Hansen

Hjælpere: Rune Hansen

 

Torsdag 17.00 – 19.00

Robotspirerne

Thea Kingo

Ansvarlig: Thea Kingo, thea@teknologiskolen.dk

Hjælpere: Christina Nielsen og Mia Mathiesen

 

Appsters

Niels

FullSizeRender

Ansvarlig: Niels Hansen, niels@teknologiskolen.dk og Mette Toft Madsen, mette@teknologiskolen.dk

Hjælpere: Rikke Vestesen Christiansen og Alex Holberg